KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13185228
nr 1318 5228
Bengt Nordenborg
(f. 1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 18/25, "progressiv expantion". Motivet: 50x64cm
Bengt Nordenborg, född 1938 i Karlstad, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 6 april 2020
kl 20:20:58
150 kr
500 kr
Bengt Nordenborg
Läs mer om Bengt Nordenborg